Вести што го содржат тагот Данска

ВИДЕО: Потоп на Шампионот, ќе игра за 13 место!

Светскиот шампион Франција, моќната Унгарија, плус Аргентина и Ангола ќе играат за 13-16 место

Прочитај повеќе

Уште еден познат дански клуб пред банкрот

Се ближи крајот на уште една познато име во данскиот ракомет

Прочитај повеќе

Данците (си) сменија ИХФ правило

Откако го отфрлија Видео Челинџ, Данците се намерачија и на електронскиот тајм аут

Прочитај повеќе

Пропадна ракометниот ВАР систем

Модернизацијата во ракометот ќе почека други времиња

Прочитај повеќе

Ракометниот ВАР паѓа на тестот?

Данците не се убедени дека ваков видео челинџ е вистинското решение

Прочитај повеќе