Вести што го содржат тагот Тренинг

Царчев стана дел штабот на женскиот национален тим

Две нови лица на клупата на Македонија во пресрет на дуелите со Украина од баражот за СП

Прочитај повеќе

Одржан првиот тренинг на генерацијата 2006/07

Битола беше домаќин на првиот предизборен тренинг за ракометари на новата кадетска репрезентација

Прочитај повеќе

Лазаров: Имам тим што ќе стане во три по полноќ за да тренира

Алкалоид е пријатно изненадување на турнирот во Струга

Прочитај повеќе

Лазаров од утре на тренинг, комплетни во вторник

Неделта на ЕХФ не е едноставна за организирање, но Македонија ќе пројде релативно добро

Прочитај повеќе

Манасков се врати на тренинзи

Македонскиот репрезентативец работи со топка заедно со екипата на Веспрем

Прочитај повеќе