Вести што го содржат тагот Македонија кадети

​КАДЕТИ: Како ни изгледа ракометната иднина?

Данило Брестовац селектираше 22 ракометари за подготовките за настап на ЕХФ Шампионатот во Грузија

Прочитај повеќе

Кадетите уште еднаш си поиграа со Бугарија

Кадетската репрезентација без пораз си оди од Унгарија

Прочитај повеќе

Кадетите и Јуниорите и денеска лесно со Бугарија

Македонските кадети и јуниори и денеска ги преслушаа своите врсници од Бугарија

Прочитај повеќе

Бугарија, лесен плен за кадетите

Македонија ја совлада Бугарија на контролен натпревар во Габрово

Прочитај повеќе

Кадетите последни во Романија, Кизиќ нај голман

Машката кадетска репрезентација на Македонија загуби и на третиот натпревар на турнирот во Васлуи

Прочитај повеќе