Вести што го содржат тагот Судии

Топ вести: Екс тренер на Вардар пак е со секирата кон медот, Данска воведува трет судија, трансфери

Селектиравме занимливости, вести трансфери...

Прочитај повеќе

Ново: Тренерите ќе предизвикуваат судиски одлуки

ЕХФ воведува мали новитети во играта, се однесуваат на судењето

Прочитај повеќе

ЕХФ реагира кон данската ТВ2: Нема докази за местење резултати

Виена реагира на извештаите на данскиот медиум

Прочитај повеќе

Данска ТВ обвинува судии за местење резултати на врвни натпревари

Данска ТВ2 објави интригантни извештаи за наводно местење на резултат на ракометни натпревари во периодот од 2016 до 2018 година

Прочитај повеќе

Жестоко дерби за Металари и Николовски

Тежок натпревар за македонските арбитри

Прочитај повеќе