Вести што го содржат тагот Судии

Металари и Николовски на ЕХФ ЕУРО Македонија 2022

Македонски судии ќе делат правда на европскиот шампионат што во ноември ќе се одржи во Македонија, Словенија и Црна Гора

Прочитај повеќе

Македонци ќе судат на Универзијадата во Полска

Прво меѓународен предизвик ќе бидат игрите во Полска

Прочитај повеќе

Куп финалето за Начевски и Николов

Новата (евентуална) пресметка меѓу Вардар и Пелистер повторно ќе ја суди најдобрата македонска судиска двојка

Прочитај повеќе

Судии суспендирани шест месеци

Прилепскиот судиски пар заработи висока казна за арбитражата

Прочитај повеќе

Нов, подобар или само нашминкан ракомет?

Четири новитети во ракометот ќе има од следната сезона. Ќе го направат ли поубав за гледање или само ќе го преоблечат?

Прочитај повеќе