Вести што го содржат тагот Европска лига

Рајн Некар е елиминиран од Европа!

Двата најскапи тима во квалификациите за ЕЛ, не се пласираа во групната фаза

Прочитај повеќе

ЦСКА е аут, подвиг на Нексе

Нов неуспех на рускиот тим. Од четири дански, само една нивна екипа пројде во групната фаза

Прочитај повеќе

Европска лига: РНЛ во проблеми, ЦСКА пред елиминација

Двата најскапи тимови во Европската лига се пред елиминација

Прочитај повеќе

Нексе ја спасува честа на Балканот

Европската лига годинава со минимум екипи од балканските простори

Прочитај повеќе

Потоп на Данците во Европска лига

Одиграни првите натпревари од првото коло од Европската лига

Прочитај повеќе