Вести што го содржат тагот Европска лига

Е. Пелистер сега (ќе) брка прво место!

Вчерашните резултати беа во полза на битолскиот клуб

Прочитај повеќе

Уште една, многу важна победа за Е. Пелистер

Нова голема победа за битолскиот тим во Европската лига

Прочитај повеќе

Е. Пелистер денеска без двајца играчи

Битолчани хендикепирани во битката за второто место со Кањељас и „друштвото“

Прочитај повеќе

Штета за Е. Пелистер, не издржа до крајот

Иако без шест играчи, битолскиот клуб не беше далеку од бод во Франција

Прочитај повеќе

Е. Пелистер со бод од Лисабон

Е. Пелистер и Спортинг одиграа нерешено на мечот во Лисабон

Прочитај повеќе