Вести што го содржат тагот Финска

Македонија победи и ќе игра за петто место

Македонија ја совлада Финска и утре на последниот меч ќе се сретне со Исланд

Прочитај повеќе

Македонија ќе разигрува со Финска и Исланд

ЕХФ Шампионатот во Скопје влегува во завршната фаза

Прочитај повеќе

Македонија виде мака, но победи во Финска

Македонија виде мака на гостувањето во Финска

Прочитај повеќе

Состави: Лазаров скрати, Финска изненади

Познати составите за денешниот меч

Прочитај повеќе

Лазаров: Победници сме, сакаме да победуваме

Капитенот не дозволува опуштање пред мечот со Финска

Прочитај повеќе