Вести што го содржат тагот Санкт Петербург

Официјално: Нева стана Зенит

Ракометниот клуб Нева Санкт Петербург денеска се ребрендираше и ќе настапува под капата на спортското друштво Зенит

Прочитај повеќе

Дали Нева конечно ќе стане Зенит?

Русите внатрешно се организираат и прегрупираат

Прочитај повеќе

Сега и Исланд се жали

Што ќе расипе една будала, сто паметни не можат да поправат

Прочитај повеќе

ЕХФ: Ќе играат на пенали

Санкт Петербург и Хафнарфјордур ќе играат на пенали

Прочитај повеќе

Делегат направи хаос во ЕХФ Куп

Делегатот од Финска направи хаос на натпреварот меѓу Санкт Петербург и Хафнарфјордур

Прочитај повеќе