Вести што го содржат тагот Германија

Миркуловски солиден, Магдебург спаси глава

Лидерот во Бундес лигата успеа со пресврт да победи во Вецлар

Прочитај повеќе

Македонија утре во ждрепка за ЕП

Утре во Германија ќе се одржи ждрепка за квалификациите за ЕП 2024

Прочитај повеќе

Легенардниот пивот нема веќе да игра за Германија

По повеќе од 12 години, легендарниот пикер се простува од репрезентацијата

Прочитај повеќе

Германија, верувале или не, без 14 играчи против Русија

Шампионатот кој одамна го загуби смислот руши рекорди на Ковид позитивни

Прочитај повеќе

Германија одлучи: Ќе го доигра ЕП!

Шампионатот вчера стоеше на стаклени нозе

Прочитај повеќе