Вести што го содржат тагот Пик сегед

ПИК Сегед заврши во карантин!

На два дена до стартот на ЛШ и дуелот со ПСЖ, ПИК Сегед заврши во карантин!

Прочитај повеќе

ПИК Сегед го решетаат повреди, останаа без Степанчиќ

Хрватскиот бек ќе биде долго вон строј

Прочитај повеќе

Место во пензија - во ПИК Сегед

ПИК Сегед најде замена за повредениот Сигурмансон

Прочитај повеќе

ПИК Сегед си поигра со ППД Загреб

Противникот на Вардар во ЛШ игра одлично во предсезоната

Прочитај повеќе

ПИК СЕГЕД: Кој дојде, кој замина, кој остана...

Како во моментов изгледаат екипите со кои Вардар ќе игра во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе