Вести што го содржат тагот Пик сегед

ЕХФ го смири Флензбург со два бода, Сегед бесен

Флензбург со „плачење“ доби два бода и се израмни на врвот со Келце

Прочитај повеќе

Вардар (по)добар 45 минути, но решија лошите 15

Вардар и Пик Сегед ги одиграа своите дуели во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Вардар прв пат му даде скопски бодови на Сегед

Вардар поразен на домашен терен, прв пат во клупската историја од ПИК Сегед

Прочитај повеќе

Алушовски: Сегед е кандидат за Фајнал фор

Вечерва во Скопје гостува ПИК Сегед, вице-првакот на Унгарија

Прочитај повеќе

Исландското крило „одлета“ од ПИК Сегед

Унгарскиот тим и исландскиот ракометар се договорија за прекин на соработката

Прочитај повеќе