Вести што го содржат тагот Пик сегед

Вардар е официјално во 1/8 финале на ЛШ

Пик Сегед го верификуваше пласманот на Вардар во 1/8 финалето на Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Потпишуваа ПИК Сегед, Лимож...

Селектирани трансфери од ракометна Европа, погледнете кој - каде...

Прочитај повеќе

Вардар и вечерва без Куни Моралес

Куни Моралес го пропушта и вториот дуел со Сегед. Марко Мишевски исто.

Прочитај повеќе

Вардар не успеа, со нула се враќа од Сегед

Вардар поразен се враќа од гостувањето во Унгарија

Прочитај повеќе

Вујо: Вардар секогаш игра добро во Сегед

Продолжува Лигата на шампионите, Вардар на тешко гостување

Прочитај повеќе