Вести што го содржат тагот Данило Брестовац

Повторно селектор: Брестовац пред потпис со ОАЕ

Поранешниот селектор Данило Брестовац е пред преземање на клупата на една азиска репрезентација

Прочитај повеќе

Брестовац си оди од Ал Мадар

Македонскиот тренер освои два пехара, ги исполни очекувањата и се раздели со клубот

Прочитај повеќе

Брестовац ќе биде „домаќин“ на Супер Глоуб

Македонија ќе има најмалку еден претставник на Светското клупско првенство

Прочитај повеќе

Брестовац: Проблем е што нашите играчи се статисти во клубовите

Данило Брестовац отворено и остро за состојбата во репрезентацијата

Прочитај повеќе

Брестовац: Седум на шест ја уби креативноста, ја забави играта

Селекторот на Македонија е еден од 39 врвни тренери што беа интервјуирани на тема „седум на шест“

Прочитај повеќе