Вести што го содржат тагот Недела на ЕХФ

Шундовски тргна со нерешено

На првиот натпревар како селектор на Израел, Звонко Шундовски одигра нерешено со Украина

Прочитај повеќе

Големата битка без победник

Првата пресметка меѓу Словенија и Хрватска, без победник

Прочитај повеќе

Што да гледате денеска: Словенија - Хрватска, Русија - Словачка

Словенија - Хрватска на Арена 2 и РТЛ 2, Русија - Словачка во живо на нет...

Прочитај повеќе

Романија немоќна и со Пасквал

Првата контролна средба во Неделата на ЕХФ се одигра во Португалија

Прочитај повеќе

Миркуловски: Подобро е само со тренинзи

„Имавме малку тренинзи со Раул, вака е можеби подобро во моментов“, вели бекот на Вецлар

Прочитај повеќе