Вести што го содржат тагот Недела на ЕХФ

Серафимов најдобар стрелец во Плоцк

Десниот бек на македонската кадетска репрезентација постигна 34 гола на три натпревари

Прочитај повеќе

Червар: Ова беше војна, не натпревар

Хрватска ја совлада Словенија, минимално, со еден гол разлика, а средбата ја одбележа грубата игра

Прочитај повеќе

Заврши Неделата на ЕХФ

Заврши неделата на ЕХФ во која македонскиот тим не играше контролни натпревари

Прочитај повеќе

Пораз на Шундовски од Украина

Израел имаше гол предност на полувреме, но Украина беше подобриот противник во вториот дел

Прочитај повеќе

Што да гледате денеска: Црна Гора - Чешка

По вчерашната премиера на Словенија, денеска на терен е и Црна Гора, вториот противник на Македонија на ЕП

Прочитај повеќе