Вести што го содржат тагот Недела на ЕХФ

Кокшаров одбра за дуелот со Македонија

Кокшаров одбра со кои играчи ќе му се спротивстави на Раул Гонзалез

Прочитај повеќе

Црна Гора и натаму без Борозан

Бекот на Вардар го нема ниту на новиот попис на играчи за Црна Гора

Прочитај повеќе

Се „пензионираа“ осум Германки

Смена на генерации на германски начин. Помалку измени се прават и во хокеј

Прочитај повеќе

Зборнаја на собир во Скопје

Во неделата на ЕХФ во април, во Скопје ќе се подготвува репрезентацијата на Русија

Прочитај повеќе

Македонија послаба за три играчи

Селекторот Симовски нема да може да смета на три ракометарки за претстојниот турнир во Романија

Прочитај повеќе