Вести што го содржат тагот Недела на ЕХФ

Недела на ЕХФ: Цел ден врвен ракомет

Повторно на терен се Германија, Хрватска, Франција, Данска, Норвешка...

Прочитај повеќе

Недела на ЕХФ: Резултати, Исланд, Португалија...

Одиграни се неколку контролни натпревари во Неделата на ЕХФ. Играа Португалија, Швајцарија, Исланд...

Прочитај повеќе

Денеска се собира сениорскиот тим

Македонија ќе одигра еден натпревар со Русија, од затворен тип

Прочитај повеќе

Романците ќе играат меѓусебе

Романија, противникот на Македонија во Неделата на ЕХФ ќе спарингува со Б составот

Прочитај повеќе

Раул селектираше за рускиот спаринг

Раул Гонзалез го соопшти списокот на играчи за „Неделата на ЕХФ“

Прочитај повеќе