Вести што го содржат тагот Недела на ЕХФ

Брестовац: Ова се дуели за докажување

Резултатот не е во втор план, поважно е сите да добијат шанса и да видиме како ќе се вклопат во репрезентацијата

Прочитај повеќе

Брестовац направи принудна измена

Селекторот на Македонија направи една измена во составот за „Недела на ЕХФ“

Прочитај повеќе

Чешка без двајца повредени во Недела на ЕХФ

Чешките селектори ги отворија картите пред неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе

Австрија тестира силен и изменет тим

Противникот на Македонија во Неделата на ЕХФ ќе игра против Србија и Холандија

Прочитај повеќе

Сениорите ќе тестираат со Турција и Грузија

Македонија ќе одигра четири контролни натпревари во неделата на ЕХФ во октомври

Прочитај повеќе