Вести што го содржат тагот Кадетен

Уште една, многу важна победа за Е. Пелистер

Нова голема победа за битолскиот тим во Европската лига

Прочитај повеќе

Ѓукиќ ја воскресна Татабања

Денеска се играа натпревари во Европската лига, а резултатите не се очекувани

Прочитај повеќе

Е. Пелистер со голем кам бек до бод од Швајцарија

Битолчани ја искористија големата грешка на клупата на Швајцарците

Прочитај повеќе

Кадетен без Кањељас со Е. Пелистер

Шпанскиот бек ќе паузира неколку недели

Прочитај повеќе

Екс вардарец потпиша за Партизан

Поранешен играч на Вардар и на Металург е ново засилување на сехалигашот Партизан

Прочитај повеќе