Вести што го содржат тагот Кадетен

ВИДЕО: Кадетен го одбрани тронот, ќе аплицира за ЛШ

Кадетен предводен од Кањељас го одбрани шампионскиот пехар во Швајцарија

Прочитај повеќе

Крај на кариерата на легендарниот Анди Шмит?

Делумно скината Ахилова тетива ќе ја заврши кариерата на легендарниот играч пред последниот меч за титула

Прочитај повеќе

Нов „бог“ во Кадетен - Один Тор

Неверојатна партија на крилото на Кадетен во 1/4 финалето на Европската лига

Прочитај повеќе

Со кој клуб Хрвоје Хорват го „изневери“ Вецлар?

Кој е клубот со кого Хорват предвреме се договори и си заработи отказ?

Прочитај повеќе

Нов договор за Кањељас

Швајцарскиот клуб ќе го задржи шпанскиот ас

Прочитај повеќе