Вести што го содржат тагот Домагој Дувњак

ВИДЕО: Ракометен нокаут на сезоната

Симон Халд стоеше на патот на Домагој Дувњак

Прочитај повеќе

Кобен судар, Павловиќ заврши во болница

Се судрија двајцата хрватски плејмејкери, едниот од нив заврши во болница

Прочитај повеќе

Дувњак му откажа на Червар

Најдобриот хрватски ракометар нема да игра во баражот за СП

Прочитај повеќе

Дувњак на ЕП? И јас би сакал да знам!

Лино Червар не знае дали ќе го има во составот на ЕП својот најдобар играч

Прочитај повеќе

Дувњак се враќа на терен

Хрватот се враќа на терен по пауза од седум месеци.

Прочитај повеќе