Вести што го содржат тагот Ангелов

ВИДЕО: Кога Диви ќе „здиви“

Легендарниот македонски голман Петар Ангелов Диви го оправда својот прекар на натпреварот со Радовиш

Прочитај повеќе

Нова кариера: Диви Ангелов стана угостител

Нова кариера за македонскиот голман

Прочитај повеќе

Се договорија ли Струга и Ангелов?

Прославениот голман беше најавен за нов тренер на Струга, но...

Прочитај повеќе

Проект Вардар Неготино: Ангелов на помош во Тиквешијата

Познатиот македонски голман доаѓа на помош во Неготино

Прочитај повеќе

Диви: Внимавав, почитував мерки, но...

Голманот на Т. Пролет е позитивен на Ковид 19

Прочитај повеќе