Вести што го содржат тагот Ангелов

Се договорија ли Струга и Ангелов?

Прославениот голман беше најавен за нов тренер на Струга, но...

Прочитај повеќе

Проект Вардар Неготино: Ангелов на помош во Тиквешијата

Познатиот македонски голман доаѓа на помош во Неготино

Прочитај повеќе

Диви: Внимавав, почитував мерки, но...

Голманот на Т. Пролет е позитивен на Ковид 19

Прочитај повеќе

Диви Јуниор на голот на Ратинген

Синот на Петар Ангелов дебитираше за германскиот клуб

Прочитај повеќе

Диви повторно играч на натпревар

Македонскиот голман одбрани 51% од ударите кон голот на Ратинген

Прочитај повеќе