Вести што го содржат тагот Франција

Пер Јохансон: Не знам со каква Македонија ќе си имаме работа

Селекторот на Холандија зборуваше за дуелот со нашата репрезентација денеска

Прочитај повеќе

Македонија без мунција за победа над Олимписки шампион

Очекувано, Франција излезе како победник од дуелот со Македонија

Прочитај повеќе

Олимпискиот шампион е првиот на мегдан со Македонија

Олимпискиот шампион од Токио е првиот противник на Макеоднија на Европското првенство во Скопје

Прочитај повеќе

Франција остана без еден од голманите

Познатото дуо на француски голмани нема да биде на дело во Скопје

Прочитај повеќе

ПСЖ продолжи со еден репрезентативец

Француското крило останува во главниот град уште три сезони

Прочитај повеќе