Вести што го содржат тагот Металург Јуниор

ПРВА ЛИГА 2: Металург Јуниор блиску до плеј оф

Тимот од Кисела Вода го доби дербито и го одбрани лидерското место. Астраион запрен во Неготино, победи на Младост 09 и Текстилец

Прочитај повеќе

ПРВА ЛИГА 2: Дербито за Астраион, Металург (Ј) нов лидер

Астраион е мини-хит во Првата Лига 2. Струмичано го добија дербито со Младост 09. Металург Јуниор го искористи киксот на Вардар Неготино

Прочитај повеќе

ПРВА ЛИГА, ГРУПА „Б“: Јуниор и Вардар останаа непоразени

Вардар Неготино и Металург Јуниор одиграа нерешено по што двата тима продолжија како единствени без пораз во Првата лига 2

Прочитај повеќе

Пленот од дербито во Куманово оди во Кисела Вода

ПРВА ЛИГА: Искри летаат на сите прволигашки терени

Прочитај повеќе

Импресивен старт на Металург Јуниор

Комплетирно е првото коло од Првата лига. Металург Јуниор и Ринија последни одиграа

Прочитај повеќе