Вести што го содржат тагот Бутел

Алкалоид со цепелин до финале

Едено дерби мина на редот, Алкалоид го елимнираше Бутел Скопје

Прочитај повеќе

Бутел го запре ГРК Тиквеш

Прв пораз на кавадарчани во плејоф шампионатот

Прочитај повеќе

Вардар и Бутел први во колото (ЛИНК)

Денеска играат Вардар и Бутел Скопје на отворањето на третото коло од плејоф-првенството

Прочитај повеќе

Бутел со празни раце од дербито со Е. Пелистер

Чекор напред за Е. Пелистер, освоени бодови во Бутел

Прочитај повеќе

Бодовите од дербито за Бутел

Бутел Скопје ги освои бодовите од дербито во последното коло

Прочитај повеќе