Вести што го содржат тагот Бутел

Работнички го измачи фаворитот Бутел

Бутел освои три бода, но виде мака

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Е. Работник, Келце со Веспрем, Металург со Охрид, Пролет со Бутел

Денеска се игра Лига на Шампиони и македонска Супер лига

Прочитај повеќе

Бутел елиминиран со гол во последен момент

Македонскиот клуб е елиминиран од вице-првакот на Украина

Прочитај повеќе

Бутел блиску до трето коло!

Четири гола предност за скопјани пред гостувањето во Запорожје

Прочитај повеќе

ЗТР со 13 играчи во Скопје

Украинците со ослабен тим стигнаа во Скопје

Прочитај повеќе