Вести што го содржат тагот Гисласон

Дали Русија најде (екстра) селектор?

Исланѓанецот бил на натпреварот меѓу Спартак и Татран

Прочитај повеќе

Опасна конкуренција за селектор на Германија

Се поблиску е смената на Кристијан Прокоп

Прочитај повеќе

Звездени тимови со спектакл ќе го испратат Гисласон

Кил веќе продаде 8.000 билети за ревијалниот натпревар

Прочитај повеќе

КИЛ И РНЛ: Ова е анти ракомет, да се скрати нападот

Тренерите на познатите германски клубови бараат временско ограничување на нападот

Прочитај повеќе

ЛШ: Кил без тренер во Келце

Кил не само што загуби на четири од седум одиграни натпревари сезонава, сега ќе мора и без тренер на гостувањето во Полска

Прочитај повеќе