Вести што го содржат тагот Вецлар

Раскинаа Кузмановски и Вецлар

Единствениот Македонец кој сезонава играше во Бундеслигата, го раскина договорот со клубот

Прочитај повеќе

Вецлар спаси бод, а промаши два, Кузмановски со запирка

Вецлар ремизираше, Кузмановски без остварување

Прочитај повеќе

Вецлар избега од црвената зона

Германскиот тим ја подобри својата позиција на табелата

Прочитај повеќе

Чудно коло во Бундеслигата, победија сите аутсајдери

Трите последни екипи во ист ден победија големи фаворити

Прочитај повеќе

Кил стварно е во криза, скалпот го даде на Кузмановски и Миркуловски

Вецлар го елиминираше Кил во Купот на Германија

Прочитај повеќе