Вести што го содржат тагот Вецлар

Миркуловски пресече, станува (играч) тренер

Македонскиот интернационалец следната сезона и ќе игра и ќе дели совети од клупата

Прочитај повеќе

Најде ли Вецлар замена за Миркуловски?

Екипата на Вецлар ангажираше плејмејекер од Норвешка

Прочитај повеќе

Кил едвај одеше по терен и загуби дома

Првиот фаворит за шампионската титула во Германија, ја има промашено формата

Прочитај повеќе

Миркуловски си оди од Вецлар!

Македонскиот интернационалец ја игра последната сезона во дресот на бундеслигашот Вецлар

Прочитај повеќе

Миркуловски „растури“ со Минден

Македонскиот интернационалец игра како во најдобрите денови

Прочитај повеќе