Вести што го содржат тагот Алжир

Женскиот тим го разби Алжир за прва победа на МИ

Македонија со победа на последниот меч ги заврши Медитеранските игри

Прочитај повеќе

Македонија е во полуфинале на Медитеранските игри

Шпанија си ја заврши својата работа на дуелот со Алжир

Прочитај повеќе

Денеска против Гедбан и домашниот Алжир

Многу поразличен противник ќе има Македонија во второто коло во Оран

Прочитај повеќе

Списокот на Савевски за Медитерански игри

Селекторот на женската репрезентација има 35 играчи во конкуренција за МИ

Прочитај повеќе

Лазаров одбра тим за Медитеранските игри

Медитеранските игри одинава ќе се одржат во Оран, Алжир. Селекторот Кирил Лазаров состави тим за настап на овој спортски настан

Прочитај повеќе