Вести што го содржат тагот Алжир

Стигна првата мундијалска победа

Македонија го преслуша Алжир на првиот натпревар од Президент Куп на Светското првенство

Прочитај повеќе

Aлжирките први стигнаа во Скопје

Следниот викенд во Македонија почнува кадетско Светско првенство во женска конкуренција

Прочитај повеќе

Женскиот тим го разби Алжир за прва победа на МИ

Македонија со победа на последниот меч ги заврши Медитеранските игри

Прочитај повеќе

Македонија е во полуфинале на Медитеранските игри

Шпанија си ја заврши својата работа на дуелот со Алжир

Прочитај повеќе

Денеска против Гедбан и домашниот Алжир

Многу поразличен противник ќе има Македонија во второто коло во Оран

Прочитај повеќе