Вести што го содржат тагот Талески

Водеа со по пет разлика и Пешевски и Талески, но...

Екипите на нашите интернационалци имаа по пет гола разлика на почетокот на вториот дел

Прочитај повеќе

Балинген поразен по 19 месеци!

Заврши импресивната серија на Балинген

Прочитај повеќе

РНЛ „спрема“ дочек за Талески

Македонскиот репрезентативец утре се враќа во САП Арена

Прочитај повеќе

Конечно, блеснаа Талески и Пешевски

Најдобра партија на Македонците во Бундес лигата досега во сезоната

Прочитај повеќе

Гледајте Бундес лига денеска: Пешевски, Талески и Миркуловски на терен

Денеска во центарот на вниманието се натпреварите од Бундес лигата на кои ќе играат и тројца Македонци

Прочитај повеќе