Вести што го содржат тагот Лазаров

Лазаров: Ги гледавме, анализиравме, ќе мора многу да се испотиме за победа

Македонија утре има прва меч топка за пласман во Главната рунда

Прочитај повеќе

Лазаров: Норвешка е сепак, во Топ 4 во светот

Селекторот ги лоцираше грешките, ќе треба да ги поправи пред утрешниот дуел со Холандија

Прочитај повеќе

Лазаров: Вечерва ќе играме без калкулации

Блиц средба со нашите ракометари пред денешниот натпревар

Прочитај повеќе

Македонците слетаа во Краков

Македонската репрезентација пристина на своето одредиште

Прочитај повеќе

Списокот на Лазаров ќе се чека до последен момент

Конечниот состав со кој Македонија ќе патува на СП, сѐ уште не е дефинитивен

Прочитај повеќе