Вести што го содржат тагот Лазаров

Лазаров објави список за Луксембург и Турција

Познат поширокиот списоко од кој селекторот ќе бира играчи за настап на двата последни квалификациски натпревари

Прочитај повеќе

Лазаров: Со вакви натпревари одиме напред

Тренерот на Алкалоид смета дека и друг исход на мечот би бил фер епилог

Прочитај повеќе

Лазаров: Ни поминаа некои работи што не смееше да ги дозволиме

Имавме шанса за подобар резултат, но минаа некои работи што не смееја да минат

Прочитај повеќе

Лазаров: Имаме многу работа пред нас ѝ се извинувам на публиката

Македонија не беше фаворит, но и порази од по десет гола разлика не беа очекувани

Прочитај повеќе

Лазаров: Не покажавме карактер, тоа мора да се промени

Прес конференција по натпреварот со Холандија

Прочитај повеќе