Вести што го содржат тагот Лазаров

Лазаров: Тешка група, но верувам во невозможни мисии

Интересна и тешка група, вели селекторот на Македонија, Кирил Лазаров

Прочитај повеќе

Кој е најдобриот стрелец на „Ф4“ Келн?

Келн е посебно поглавје во европскиот ракомет. Дали знаете кој има постигнато најмногу голови во Ланксес Арена?

Прочитај повеќе

Се приклучи Лазаров, репрезентацијата комплетна

Кирил Лазаров се приклучи на тренинзите на машката сениорска репрезентација

Прочитај повеќе

Кинг Кирил го одигра последниот меч

Кире Лазаров го одигра последниот меч во кариерата

Прочитај повеќе

Се разделија Јоновски и Интерактив

Аце Јоновски не е веќе тренер на Интерактив, друг Македонец ќе ја води екипата на утрешното Куп финале

Прочитај повеќе