Вести што го содржат тагот Скјерн

Три ѕвезди продолжија договори

Тројца познати ракометари се договорија за продолжување на соработката со своите екипи

Прочитај повеќе

Скјерн го ангажираше селекторот на Австрија

Данскиот клуб најде замена за тренерот во заминување

Прочитај повеќе

Кога и 14 пенали не се доволни за бод

Скјерн имаше 14 пенали на натпреварот со ГОГ. И на крајот загуби

Прочитај повеќе

Скјерн му откина бод на Сегед

Данците освоија голем бод на гостувањето во Унгарија

Прочитај повеќе

Гледајте ракомет денеска: Дали е Сегед новиот Вардар?

Богата е и денешната ракометна понуда

Прочитај повеќе