Вести што го содржат тагот Кобург

Војводина продаде талент во Бундес лига

Војводина го продаде својот репрезентативец во Германија

Прочитај повеќе

Марко Нелоски си заминува од Кобург

Германскиот клуб ја официјализираше разделбата со македонскиот репрезентативец

Прочитај повеќе

Му тргна на Нелоски

Кобург го совлада Рајн Викингс, а најдобар на теренот беше македонскиот играч

Прочитај повеќе

Нелоски дебитираше за Кобург

Македонскиот ракометар дебитираше за Кобург

Прочитај повеќе