Вести што го содржат тагот Порто

Денеска во ЛШ: Митревски против Веспрем

Денеска ќе се играат натпревари од второто коло од Лигата на шампионите во машка конкуренција

Прочитај повеќе

Контроверзен пораз на Порто и Митревски

Бенфика и Спортинг ќе играат во финалето на португалскиот Супер Куп

Прочитај повеќе

Порто го задржа Никола Митревски

Македонскиот голман останува верен на Порто

Прочитај повеќе

Митревски шампион со Порто

Македонскиот голман ja слави рекордната 23 шампионска титула на Порто

Прочитај повеќе

Митревски на чекор до титула со Порто

Македонскиот голман ќе слави шампионски пеха во Португалија

Прочитај повеќе