Вести што го содржат тагот Порто

Утеха најдоа Нант и Спортинг

Сезоната влегува во финалната фаза, насекаде се делат победничките пехари

Прочитај повеќе

Никола Митревски по двојна круна во Португалија

Порто и Спортинг денеска во нова битка. Играат за финале на Куп на Португалија

Прочитај повеќе

Никола Митревски, првак на Португалија!

Македонскиот голман го одбрани шампионскиот пехар со Порто

Прочитај повеќе

Митревски на чекор до шампионски пехар!

Порто ја доби големата битка со Спортинг и на три кола до крајот е лидер на табелата

Прочитај повеќе

Блесок на Митревски, Порто ја отпиша Бенфика

Македонскиот голман одигра важна улога во големото дерби

Прочитај повеќе