Вести што го содржат тагот Порто

Мега пресврт на Порто, Митревски донесе сигурност

Порто се врати од минус осум негатива за само десет минути игра

Прочитај повеќе

Пресврт на Порто, Митревски одмораше

Први бодови на Порто во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Веспрем ги победи Порто и Бенфика

Унгарскиот тим беше супериорен на дуелот со Бенфика, со Порто виде повеќе мака

Прочитај повеќе

Место Корнецки, „дете“ ќе му чува грб на Митревски

Преговорите меѓу Порто и Келце запнаа некаде и полскиот голман засега не е на списокот на патници за Порто

Прочитај повеќе

Нов колега-голман за Митревски во Порто

Полски голман на местото на Данецот Франдсен во редовите на Порто

Прочитај повеќе