Вести што го содржат тагот Нексе

Металург поразен од Нексе во Нашице

Металург поразен на контролата во Нашице

Прочитај повеќе

Битолчани не успеаја, Нексе ќе го предизвика Вардар за Ф4

Е. Пелистер не успеа да се пласира во 1/4 финалето на СЕХА Гаспром

Прочитај повеќе

Е. Пелистер со тенок минус пред реваншот

Почнаа елиминациите во СЕХА, битолчани ја кренаа завесата

Прочитај повеќе

Денеска битолчани на мегдан

Денеска се игра првиот меч од елиминациите во СЕХА

Прочитај повеќе

СЕ ВРАЌА СЕХА: Прв на терен Е. Пелистер

Прва на сцена се враќа СЕХА Гаспром лигата

Прочитај повеќе