Вести што го содржат тагот Нексе

Војводина се откажа, Веспрем оди на СЕХА Ф4 во Задар?

Српската екипа информирала дека нема да може да организира патување во Унгарија

Прочитај повеќе

СЕХА се огласи, Ф4 во септември

СЕХА конечно се огласи, потврден терминот за Фајнал Фор

Прочитај повеќе

Добри вести за Металург: Нексе ја разби Спачва

Нексе и Спачва одиграа пријателски натпревар

Прочитај повеќе

ПРВ БАЛКАНСКИ МЕЧ: Противник на Вардар ја симна пајажината

Прекината е корона паузата, одигран првиот меч на Балканот

Прочитај повеќе

Вардар е (речиси) сигурен патник на Ф4

Вардар со победа се враќа од гостувањето во Нашице

Прочитај повеќе