Вести што го содржат тагот Нексе

Мотор ги измеша коцките во СЕХА

Во пресрет на последното коло од регуларниот дел на СЕХА

Прочитај повеќе

Нексе го победи Вардар и му направи услуга

СЕХА лига влегува во завршна фаза од регуларниот дел

Прочитај повеќе

Нексе донесе големо засилување

Хрватскиот вице-првак се договори со довчерашниот репрезентативец

Прочитај повеќе

Вардар минимално, добар меч за Талески

Вардар го совлада Нексе, а по подолго време Талески покажа знаци на напредок

Прочитај повеќе

Нексе со нов тренер против Вардар

Познатиот Словенец ќе го менува новиот хрватски селектор во Нексе

Прочитај повеќе