Вести што го содржат тагот Нексе

Не се дава неосвоениот бастион - ППД Загреб пак е шампион

Од 31 првенство, 31 пат истиот клуб е шампион

Прочитај повеќе

Сесвете го шокираше и елиминираше Нексе

Елиминација на познатиот хрватски клуб уште во 1/4 финалето на Купот

Прочитај повеќе

Нексе потпиша со Маргуч, Гал Маргуч

Помладиот брат на ракометарот на Веспрем се сели од Целје во Нашице

Прочитај повеќе

Нексе носи уште еден топ играч!

ППД Загреб следната сезона ќе биде на многу сериозен испит. Нексе се засилува со многу подобри играчи

Прочитај повеќе

Изгледаше како лесно, ама Нексе се спасуваше од Мотор

Европска лига, елиминации

Прочитај повеќе