Вести што го содржат тагот Нексе

Нексе спрема одговор, трансфер бомба

На потписот на ППД Загреб со Вуко Борозан, Нексе спрема одговор со битолски шарм

Прочитај повеќе

Магдебург во финале на Европска лига

Нексе не беше сериозна препрека за идниот шампион на Германија

Прочитај повеќе

Битола го „заборави“ Нексе, на ред е Вардар

Битолчани се „вртат“ кон домашната сцена

Прочитај повеќе

Е. Пелистер е елиминиран од Европската лига

Нексе беше подобриот тим во 1/8 финалниот двобој со Еурофарм Пелистер

Прочитај повеќе

Полна сала во Битола за европско 1/4 финале

Битолчани денеска играат меч за клупска историја

Прочитај повеќе