Вести што го содржат тагот Првенство

И во Романија нема шампион, извиси ЧСМ Букурешт

Романија нема да прогласи шампиони, ќе се важат ланските резултати

Прочитај повеќе

КОМЕНТАР: Ќе имаме Супер лига со 16 клуба, добро или лошо?

Следната сезона ќе имаме Супер лига со 14+2 клуба. Дали е тоа добар модел и што е всушност добар модел за во Македонија?

Прочитај повеќе

ЕХФ има проблем: Норвешка не гарантира за ЕП 2020

На трети декември во Данска и Норвешка треба да почне женското сениорско ЕП, но прашање е дали ќе биде така

Прочитај повеќе

Бадијала засилувања, Ч. Медведи пак е шампион!

Предвремен крај на првенството во Русија

Прочитај повеќе

Здравјето најважно? Прашајте ги Романците

За УО на романскиот ракомет, најважно е првенството да се доигра

Прочитај повеќе