Вести што го содржат тагот Ѓер

Ѓер и Ростов го одбија Супер Глоуб

На првиот Супер Глоуб во женска конкуренција нема да играат финалистите од Лигата на шампионите на Европа

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Недисциплината на Ѓер и колку спор беше Ростов

Последната минута од финалето

Прочитај повеќе

Ѓер ќе биде новиот Хипо, повторно се шампиони!

Ѓер - Ростов на Дон 26-25 (15-11)

Прочитај повеќе

ФИНАЛЕ НА ЛШ: Може ли Вјахирева против Ѓер?

Денеска се игра финалето на Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

ЕХФ ФАЈНАЛ ФОР: Ѓер се прошета до финале

Никогаш полесно до финале на ЛШ

Прочитај повеќе