Вести што го содржат тагот Хановер

Скубе на радарот на Хановер

Германскиот тим го сака плејмејкерот на Вардар

Прочитај повеќе

Хановер го продаде Олсен

Данскиот плејмејкер си оди од Германија

Прочитај повеќе

Нексе скапо плаќа за поразот во Битола

Хановер и Нексе, еден на еден за 1/4 финале во ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Хановер си играше со Еурофарм Работник

Тежок пораз на македонскиот тим во ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Еурофарм, Веспрем, ПИК Сегед

По 22 години во Битола доаѓа екипа од Бундес лигата

Прочитај повеќе